Waarom we ineens massaal in sportkleding naar de club gaan – en dat oké is

Aan het begin van de avond jezelf in een kort strak jurkje hijsen? Die tijd lijkt in het verleden te liggen. We verkiezen steeds vaker de comfortabele outfits boven die minder comfy kledingitems. En daarmee bedoelen we dat sportkleding ook steeds vaker in de club gedragen wordt. Maar waarom doen we dat?
Sportlegging op de dansvloer beland
Zagen we een paar jaar geleden iemand in sportlegging op een feestje verschijnen, konden we onze ogen niet geloven. Tegenwoordig weten we niet beter. We zijn daarentegen juist jaloers op hoe leuk die outfit eigenlijk is – en comfortabel natuurlijk. Sportkleding is allang niet meer alleen voor in de sportschool of je rondje hardlopen. Het is dé nieuwe mix van gemak, stijl én status. Ja, ook écht dat laatste, want we weten allemaal dat een goede sportlegging zéker geen koopje is.
Van pandemiecomfort naar party-outfit
De komst van de trend sportkleding als alledaagse outfit is niet ineens begonnen. Eigenlijk is het al jaren in beeld. Toch heeft de pandemie het laatste zetje gegeven aan deze trend. Sinds deze roerige tijd kunnen we er niet meer omheen. Tijdens de lockdowns kwamen we erachter dat comfort eigenlijk voorop staat. Niemand wilde nog terug in de strakke jeans na maanden leven in comfortabele kleding. Niet gek dat grote sportmerken als Nike inmiddels zijn uitgegroeid tot stijlmerken. Niet langer verkopen ze alleen functionele kleding, want inmiddels kun je de kleding ook schalen onder modieus en stijlvol.
Hoewel veel mensen al lang overtuigd zijn, zijn er ook tegenstanders. Voorstanders roepen voornamelijk dat het comfort heerlijk is en de stijl moeiteloos en comfy. Critici vinden dat sportsets best vaker zichtbaar mogen zijn. Ze mogen heus wel buiten de sportschool om gedragen worden, maarre in de club? Dát is een brug te ver. In de club hoort volgens hen écht iets anders.
Méér dan een outfit
Maar, we kunnen er eigenlijk dus niet meer omheen: sportkleding is inmiddels een statussymbool geworden. Een beetje stijlvolle sportset kost je zo tientallen euro’s of zelfs nóg meer. Dat maakt dat het wel een stuk minder toegankelijk is dan andere modetrends. Alleen mensen die het zich kunnen veroorloven gaan eerder in zo’n outfit naar buiten. Deze trend staat daardoor steeds vaker symbool voor welzijn, succes en discipline. Het is misschien ook wel meer dan een outfit, want het is een lifestyle.
Het draait om waar jij je prettig in voelt
Of je het nou wél vindt kunnen of niet: eigenlijk draait het gesprek heel ergens anders om. Natuurlijk zijn er trends en kun je daar je inspiratie uithalen. Maar vind je het niks óf heb je er simpelweg het geld niet voor over? Dan kun je er ook voor kiezen om de trend lekker over te slaan. Je moet uiteindelijk gewoon dragen wat werkt voor jou! Of dat nou een sporttop met bikershort is óf gewoon een leuke jurk met blazer: alles is goed zoals jij je er goed in voelt. Dat is misschien wel de enige dresscode die écht telt.
Lees ook: 7x sportleggings waarin je billen perfect uitkomen