De wereld rond? Romy deelt haar 5 favoriete reisbestemmingen
De wereld rond? Romy deelt haar 5 favoriete reisbestemmingen
Schoonheid van de wereld
Een aantal jaren geleden ontdekte ik hoe leuk het is om met je backpack op je rug meer van de wereld te ontdekken. De wereld is zo’n prachtige plek om op te leven en soms vergeten we in de dagelijkse rush te genieten van alle schoonheid. We nemen het te vaak voor lief. Wanneer ik in het vliegtuig stap met een rondreis op de planning, gaat het knopje dan ook om. Dan is het tijd om er alles uit te halen wat er in zit en te genieten van al het moois dat de wereld te bieden heeft. Van het heerlijke eten tot de indrukwekkende culturen en magische natuur: alles heeft zijn charme. Enne, wanneer je met andere ogen gaat kijken, levert dat je zoveel op.
Dit zijn mijn favoriete reisbestemmingen die ik jou aanraad
Ik heb inmiddels best wat leuke reisjes gemaakt, en daar ben ik ontzettend dankbaar voor. Toch blijft mijn bucketlist zich ook aanvullen, want er zijn nog zoveel mooie plekken om te ontdekken. In ieder geval vertel ik je vandaag welke plekken tot nu toe mijn favoriet zijn geweest. Dan hoop ik je daarna zó geïnspireerd te hebben dat je het vliegticket voor je volgende reisje al bijna geboekt hebt. Want geloof mij: ze zijn het waard.
1. Guatemala
Vorig jaar besloot ik naar Guatemala te reizen. Een land wat ineens voorbij was gekomen in de zoektocht naar een nieuwe bestemming. Ik had er eigenlijk nooit eerder over nagedacht, maar toen ik me begon in te lezen was ik meteen verkocht. Het land heeft eigenlijk alles wat je nodig hebt: cultuur, natuur, lekker eten én genoeg avontuur.
Ik begon de reis in het noorden van Guatemala, in het kleine kleurrijke Flores. Daar struinde ik heerlijk door de straatjes en maakte ik een uitstapje naar Tikal. Tikal ligt in de jungle en kent een hele grote Mayastad met reusachtige tempels. Ik deed de tour met zonsopgang, waardoor ik heerlijk kon opstaan met de natuur. Dat was zó bijzonder. Minstens net zo bijzonder als het klimmen op de trappen van alle tempels. Daarna was het tijd voor relaxen aan Lake Atitlan. Een heerlijk meer tussen de bergen met de perfecte weersomstandigheden en veel cultuur. Vervolgens leerde ik meer over de cacaoproductie in Antigue én beklom ik de Acatanango vulkaan.
2. Sri Lanka
Een paar jaar geleden besloten mijn vriend en ik Sri Lanka toe te voegen aan het lijstje van landen dat we wilden bezoeken tijdens een langere reis. Little did we know! Ik kon me eigenlijk niet echt een goede voorstelling maken van wat me te wachten stond, maar ik vond het echt in alle opzichten perfect. Wij houden beide van de natuur, en daar hebben we maximaal van kunnen genieten.
Zo maakten we de welbekende treinreis van Kandy naar Ella, waardoor we zeker 8 uur konden genieten van het landschap van Sri Lanka. Ook bezochten we één van de vele theeplantages en leerden we meer over de geschiedenis van de productie van thee. Verder brachten we een bezoek aan de botanische tuinen in Kandy, beklommen we de Pidurangala Rock tijdens zonsopkomst én genoten we van de heerlijke kustbestemmingen in het zuiden van het land. Mijn hoogtepunt? Een safari in Yala National Park waar we olifanten en luipaarden spotten. Wij reisden met de openbare bus – een hele ervaring – maar zelf met een tuktuk is ook heel leuk.
3. Vietnam
Mijn eerste verre reis ging naar Vietnam. Wát een land om naar toe te gaan. Ik reisde van zuid naar noord en dat bleek voor mij de perfecte volgorde. Het werd namelijk steeds mooier!
Wat zo leuk is aan Vietnam, is dat het wederom weer alles heeft. Zo heeft het echt het stadsleven in de grote steden Hanoi en Ho Chi Minh Stad, waar je goed kennis maakt met de stad door het drukke verkeer en de vele streetfoodtentjes. Maar het heeft juist ook hele knusse stadjes zoals Hoi An, waar de straatjes versierd zijn met de welbekende de lampionnen. En ben je echt een natuurliefhebber? Dan ben je in het noorden echt aan het juiste adres. Op het water in Lan Ha Bay, door de bergen op de motor vanaf Ha Giang óf tussen de rijstvelden in Sapa.
4. Mexico
Vorig jaar combineerde ik Mexico met Guatemala en dat bleek de perfecte keuze. Beter kon het niet. Guatemala heeft ook wel wat strand, maar zeker niet zo mooi als in Mexico. Daar ben je voor parelwitte stranden, stralende blauwe zee en palmbomen echt aan het juiste adres. En dan heb ik het nog niet eens gehad over het eten….
Ik koos ervoor om zelf met de auto te rijden, want dat geeft je lekker veel vrijheid. Omdat ik vooral in Yucatan en Quintana Roo bleef, vond ik het veilig genoeg. Ga je verder naar het binnenland of zie je het niet zitten met de auto? Dan zijn de bussen in Mexico ook heel goed geregeld en betaalbaar.
Uiteindelijk vond ik Mexico een heerlijk land om vakantie te kunnen vieren. Het heeft gewoon lekker veel strand. Als je goed zoekt, vind je in Tulum bijvoorbeeld best nog mooie, fijne plekken. Ook is Isla Holbox een geweldig eiland om even te verblijven. Daar zijn zelfs de wegen gewoon nog van zand! Verder kun je natuurlijk zwemmen in een van de prachtige cenotes of het meer in Bacalar, bewonder je hier het wereldwonder Chitzen Itza én zie je meer van de Mexicaanse cultuur in Valladolid.
5. Filipijnen
Een land dat ik niet snel zal vergeten: de Filipijnen. Als je op zoek bent naar de mooiste stranden ter wereld, moet je hier zijn. Regelmatig denk ik nog aan de geweldige weken die ik hier heb gehad.
Ik begon mijn reis op Siargao, een klein eilandje. Hoewel het weer dramatisch was, heb ik echt genoten van het eiland. Zó puur en groen had ik nog niet eerder gezien. Helaas was het weer daarna zo slecht, dat ik mijn plannen voor de rest van die regio in de prullenbak moest gooien. Daarom ben ik meteen doorgevlogen naar Palawan. Gelukkig heb ik daar de zon eindelijk kunnen vinden. Zowel El Nido als Coron bleken echte fijne plekken te zijn. Maar de expeditie tussen die twee? Dat blijft mijn favoriete herinnering van de Filipijnen.
Drie dagen lang voer ik met een groep van El Nido naar Coron. Tussendoor maakten we uitstapjes, konden we snorkelen in prachtig helder water én sliepen we op hutjes op het strand. Je voelt aan alles dat je ergens ver weg bent van de bewoonde wereld. Ik zou dit zó nog een keer doen. Sowieso staat de Filipijnen nog steeds op mijn lijstje, want revenge wil ik zeker wel nemen na de pech met het weer.
Lees ook: Op reis met een backpack? Onze Romy deelt essentials die je écht niet kan missen