Add to cart: déze betaalbare shapewear van Lou Lilly wil je direct in je kast hebben
Iets aantrekken dat fantastisch staat maar tóch niet lekker zit, blijft een frustratie. Voor CEO Ires Fockens ging traditionele shapewear zelfs zo ver dat ze er letterlijk blauwe plekken aan overhield. Dat moest anders, en daarom lanceerde ze haar eigen merk Lou Lilly: comfortabele shapewear en essentials die zacht aanvoelen als een tweede huid. Met een stijlvolle collectie die je figuur juist omarmt in plaats van afknijpt, zet ze de ouderwetse shapewear-markt compleet op z’n kop!
In gesprek met Ires Fockens
De inspiratie voor Lou Lilly ontstond uit een hele duidelijke, persoonlijke irritatie. Jarenlang worstelde Ires met maten die continu veranderden en shapewear die allesbehalve comfortabel zat. “Mijn ultieme frustratie was dat het zeer deed! Ik heb er zelfs blauwe plekken aan overgehouden”, vertelt ze.
“En nu maken we shapewear als een goede basic voor elke outfit. Ik heb zelf hele kleine borsten en daar ben ik trots op, en zelfs in Lou Lilly shapewear voel ik mij daar goed bij! Een collectie die zacht en elegant is, maar je precies support waar je het nodig hebt. En ik hou echt van goede basics in je kast. Elke ochtend denk ik: wat moet ik aan? Met Lou Lilly heb je altijd een goede keuze.”

Versterken wat je hebt
Waar traditionele merken nog vaak focussen op ‘slanker lijken’ of het verbergen van je lichaam, kiest Lou Lilly keihard voor versterken. Ires breekt dan ook graag met die ouderwetse regels. “We willen juist benadrukken dat kleine borsten oke zijn, dat je niet altijd een push up nodig hebt en dat rondingen mooi zijn. En als je geen rondingen hebt ben je ook mooi – je bent wie je bent.”
Dat de maten van XS tot en met XXXL lopen, is voor haar dan ook allesbehalve een marketingtrucje. Welke maat je ook draagt: het gaat erom dat je je goed voelt in je eigen kleding.
Voor een toegankelijke prijs
Het contrast bij Lou Lilly is verfrissend: de campagnes ademen een high-end aesthetic (houden we van), maar het prijskaartje blijft heel haalbaar (houden we nóg meer van). En dat is volgens Ires een bewuste keus. “De prijzen zijn al vanaf 9,95 – de keuze is juist dat het toegankelijk is voor iedereen. Niet alleen qua maat maar ook qua budget. Goede basics moeten voor iedereen een toegevoegde waarde in je kast zijn! Een upgrade voor elke outfit.”
Daarbij daagt de branding je uit om eens anders naar je essentials te kijken. Waar we corrigerend ondergoed vroeger snel bedekten, pakken de tops en bodysuits van Lou Lilly juist de hoofdrol in je outfit. Ires: “Het mag juist gezien worden! En dat doen we door mooie kleuren en lekker zittende bodies te maken, waar je je zelfverzekerd in voelt.”

Binnenkijken bij de CEO
Dat ze haar eigen ontwerpen zo makkelijk verwerkt in haar dagelijkse looks, is voor Ires dan ook de gewoonste zaak van de wereld. Waar je traditionele shapewear na een lange werkdag het liefst meteen uittrekt, draagt zij haar essentials van ‘s ochtends vroeg tot ‘s avonds laat. “Het is echt een hele moeilijke vraag welk item mijn favoriet is! Ik draag sowieso elke dag de softskin string – deze voel je niet en is boterzacht. En ik draag altijd een body. Mijn favorieten zijn de squareneck softskin body en de rib brief body. Beide zijn fijn met een joggingbroek, jeans of een pantalon. En dan draag ik daar soms een overhemd of een colbert overheen, maar je kan ze ook zo gewoon als top dragen!”
En over die bomvolle werkdagen gesproken: naast het lanceren van Lou Lilly staat Ires ook nog ‘gewoon’ aan het roer als CEO van een groot bedrijf. Je zou je afvragen waar ze de tijd en focus vandaan haalt om er nog een merk bij te runnen, maar ze krijgt er juist enorm veel energie van. “We doen dit samen met een mooi team met passievolle mensen. De focus houden we allemaal omdat iedereen er met veel motivatie aan werkt en heel kritisch is. We schakelen snel met elkaar en zijn er 24u per dag mee bezig. De energie haal ik altijd uit nieuwe dingen en Lou Lilly is mijn baby. Samen met 8The Agency bouwen we aan het merk en geloven we in deze toekomst samen!”
Met deze vliegende start zijn de dromen voor de toekomst dan ook groot. Als het aan Ires ligt, is dit pas het allereerste hoofdstuk. “Over drie jaar hebben we op de Amsterdam Fashion Week gestaan, hebben we een shop-in-shop in LaFayette, De Bijenkorf en misschien zelfs wel New York! En het allerbelangrijkste: dat ik nog steeds met dit team werk en we ontelbaar veel vrouwen wereldwijd blij hebben gemaakt met Lou Lilly.”
Lees ook: Déze Nederlandse stewardess loopt het wereldrecord tijdens de Wings for Life-run