‘Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen’: campagne haalt al €200.000 op

Een feestje, een avond stappen, gewoon een wandeling naar huis: voor vrouwen is de nacht vaak allesbehalve zorgeloos. Na een golf aan femicidenieuws besloot campagnestrateeg Danique de Jong (29) dat genoeg écht genoeg is. Met haar actie ‘Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen’ haalde ze in no-time meer dan €200.000 op – en dat bedrag blijft stijgen.
Van schok naar actie: ‘Wij eisen de nacht op’
De aanleiding was tragisch: de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude. “Ik wilde iets doen. Dit is mijn manier om een statement te maken”, vertelt Danique aan NOS. En dat statement wordt groot – heel groot. De slogan zal straks overal te zien zijn: op digitale snelwegmasten, in steden en dorpen en zelfs rondom de Johan Cruijff ArenA tijdens de wedstrijd Ajax-Heracles.
Meer dan een leus op een billboard
Toch draait de campagne niet alleen om zichtbaarheid. Danique tegen NOS: “Je ziet vaak dat de aandacht na een week weer verslapt. Ik wil juist iets doen aan het onderliggende probleem: dat vrouwen structureel minder waard worden gevonden dan mannen. Dáár moet verandering in komen.”
Met het opgehaalde bedrag gaat ze niet alleen billboards vullen, maar ook samenwerken met experts, organisaties en de politiek. Daarnaast werkt ze aan posters en een leus die mannen kunnen gebruiken om te laten zien dat zij zich óók inzetten voor de veiligheid van vrouwen.
Massale steun
Wat Danique misschien nog wel het meest raakt, is dat de campagne niet alleen wordt gedragen door bedrijven en organisaties, maar juist door duizenden individuen. “Mensen die gewoon denken: we moeten íets doen. Dat vind ik heel ontroerend.”
Recht op de nacht
De boodschap is duidelijk: vrouwen hebben net zo goed recht op een veilige nacht als mannen. En als het aan Danique ligt, blijft dit onderwerp niet hangen in nieuwsberichten, maar zet het een beweging in gang.
Lees ook: Vrouwen voelen zich vaak eenzaam en daar praten we weinig over